BusinessCards MX

 

Od dubna 2013 akceptujeme dodání dat pro tisk vizitek v programu BusinessCards MX - kliknutím na název se dostanete na stránky programu, kde je možné stáhnout demo. Po vytvoření grafiky v demoverzi sice nebudete moct vytisknout vizitky korektně na vaší tiskárně, výstup je označený názvem programu, nicméně pokud nám zašlete soubor z demo verze, u nás Vám vizitky vytiskneme správně - bez označení programu.

Uvedený program obsahuje cca. 750 předpřipravených šablon vizitek, které se dají dále upravovat dle Vaší potřeby.

Níže naleznete parametry nastavení tohoto prográmku tak, aby výsledek vaší i naší práce byl nejlepší možný. Tento, uživatelsky jednoduchý, prográmek Vám umožní zpracovat grafiku na tisk vizitek pomocí vlastních sil. Jakkoliv je práce s programem intuitivní a jednoduchá, je však potřeba dodržet několik zásad, které přispějí k úspěšnému výsledku.

Nastavení velikosti vizitky a spadávka.

Vpravo nahoře od grafiky tvořené vizitky jsou 4 záložky: Objekty | Efekty | Vrstvy | Nastavení. Kliknutím na kartu "Nastavení" tuto vyberte a v pod-kartě "nastavení projektu" můžete zvolit výslednou velikost tvořené vizitky (pokud výchozí formát není to co požadujete, nastavení se otevře po kliknutí na tlačítko "změnit formát"). Standardní "český" formát vizitky je 50x90 mm, méně používaný německý formát vizitky je 55x85 mm. Můžete pracovat i s kombinací obou formátů, tedy 55x90 nebo 50x85 mm.
Druhým důležitým krokem je, pokud budete chtít tisknout vizitky tzv. na spadávku tj. barva podkladu, obrázek na pozadí, .. bude ve finále až na kraj vizitky, nastavit přesah spadávky. Zobrazení přesahu aktivujete volbou "Ukázat spad" a následným nastavením spadu na hodnotu 3 mm. Po nastavení spadávky program přičte spad k celkové velikosti vizitky a v poli "velikost" Vám zobrazí sečtený rozměr, například pro vizitku 50x90 zde bude uvedeno 56x96 mm, a zároveň v hlavním okně kde vidíte plochu pro tvorbu vizitky vznikne vystředěný červený rámeček který zobrazuje výsledný "čistý" rozměr vizitky. Veškeré barevné plochy pro pozadí, obrázky, prostě vše co má být na vizitce až na kraj připravujte tak, aby vyplňovali plnou plochu až za červený rámeček, zároveň však mějte na paměti že dle červené linky se po vytisknutí vizitka ořízne a vše za červenou linkou bude pryč.
Možná se právě ptáte proč to dělat když se to stejně odřízne. Důvodem je tolerance při tisku a řezání, kdy výsledný řez může být i o 2 mm vedle této linky. Pokud by jste tedy se spadem nepracovali a na vizitce navrhli například černé pozadí, které by však bylo pouze 50x90 mm a výsledný řez by byl o 2 mm vedle, vznikl by na vizitce 2 mm široký bílý proužek který by zkazil výsledný dojem z vizitky což, zcela jistě, nechcete ani vy ani my.

Po dokončení práce na Vaší vizitce tuto uložte volbou "soubor" > "uložit jako" ve formátu .bcw. NEukládejte vaši práci volbou "Export do souboru"!

Pokud si nebudete při přípravě grafiky vaší vizitky v programu BusinessCards MX s něčím jistí, neváhejte nám zavolat na 733 122 831 - rádi Vám pomůžeme.